مقالات طراحي نرم افزار موبايل مقالات طراحي نرم افزار موبايل .

مقالات طراحي نرم افزار موبايل

هزينه طراحي اپ

در طراحي اپليكيشن  صورتي‌كه شما هم با تلاوت اين مقاله و باتوجه به پرورش چشمگير اپ بدين تاءمل افتاده‌ايد كه در آيند‌ه‌اي مجاورت براي كار خويش اپليكيشني بسازيد يا اين كه چندوچون اين عمل و هزينه‌هاي مرتبط با آن برايتان ديدني ميباشد با ما همدم باشيد تا به‌دنبال به تحليل ساخت و ساز اپ و هزينه‌هاي آن در جمهوري اسلامي ايران بپردازيم.قبل از كليه اشاره‌اي كوتاه ميكنيم به دسته‌بندي‌هاي برنامه‌ها كه به طبع هر دسته با دقت به تجهيزات و امكان‌هاي منحصر خويش ارزش‌هاي متفاوتي هم داراست. غيروابسته از اينكه براي اپ‌ها دسته‌بندي‌هاي عام مي‌اقتدار در لحاظ گرفت مانند تن درستي، بازي و آموزشي دسته‌بندي اصلي‌تري در‌اين در ميان مطرح ميباشد كه بر طبق ساختار نرم افزار‌ها و خطوط كلي آنان ميباشد كه در اينجا به مهم ترين آن ها اشاره ميكنيم. بعضي نرم افزار‌ها دربرگيرنده چندين زمينه و دسته‌بندي معمولي و عظيم ميباشند كه با بازكردن هر مورد، ليست يا اين كه يك ورقه دربردارنده داده ها متني و تصويري گشوده مي شود.

سبك معمولي آن، نرم‌افزار‌هاي معمولي دربردارنده داده ها كمپاني‌ها ميباشد و سبك ديگر آن، نرم‌افزار‌هاي اكران‌دهنده نشاني اينترنتي روي دستگاه ميباشد. دسته ديگر بر طبق خزانه اطلاعاتي با قابليت و امكان سفارشي كردن ميباشد. اين گزينه براي برنامه‌هايي مطلوب ميباشد كه پرمحتواترند، دسته‌بندي‌هاي بيشتري دارا‌هستند و قرار ميباشد چندين قابليت و امكان بالاتر را آماده نمايند. دسته ديگر هم ميباشند كه از دسته دوم پوياترند و عمده تفاوتشان با دو دسته ديگر درين ميباشد كه‌اين اپ‌ها فقط با توكل بر داده ها فرنگي به‌روزرساني ميشوند. مانند اپ‌هاي آب و هوا يا اين كه برنامه Twitter يا اين كه خبرخوان‌ها. يك دسته كه مي‌اقتدار ذكر كرد پيچيده‌ترين نوع نرم افزار ميباشد بازي‌ها مي باشند. درين دسته طيف وسيعي از پيچيدگي مانند يك امكان بازي مثل ضربات پينگ پونگي به دو كناره برگه تا يك بازي با موتور سه‌بعدي كه امكان پرواز در هوا با سرعت بالا را دارااست چشم ميگردد. بعضي نرم‌افزار‌ها هم مي باشند كه سيستم مخصوص خويش را دارا هستند. حالا با دقت به اينكه چه تجهيزات و امكان‌هايي را ميخواهيم در اپ خويش داشته باشيم هزينه متفاوتي هم بايستي پرداخت كنيم. پدرام پورحسين اپ‌نويس دراين مورد ميگويد دسته‌بندي هزينه‌ها بر مبناي سرويس ها ميباشد.

وي اين مقطع را از 200 هزار تومان تا 60 ميليون تومان و حتي بيشتر مي داند كه اما 200 هزار تومان را رقم نرم‌افزار‌نويس‌هاي فن‌اي نمي‌داند و ميگويد هر كه اولي تجربه‌اش ميباشد با رقم‌هاي معدود حتي شادمان هم ميشود اما اين رقم حقيقي در‌اين بازار وجود ندارد. درواقع به گفته پورحسين غير وابسته از قابليت و امكان‌هايي كه توصيه‌دهنده ميخواهد، سوابق كاري اپ‌نويس هم نقش مهمي در انتخاب بها دارااست. نكته ديدني ديگري كه‌اين اپ‌نويس در رابطه تفاوت بها‌هاي متنوع بازار ايجاد و پباده سازي برنامه اعلام مي‌نمايد موضوعي ميباشد كه در هر كسب‌و‌كاري مي‌اقتدار روئت كرد؛ گزينش بها با نگاه به مشتري. پورحسين ميگويد اينجانب نگاه ميكنم ببينم مشتري چه كسي است و سپس ارزش ميدهم. به باور وي ادامه‌دار بودن اپ هم نقش مهمي در‌اين حوزه داراست. به صورتي كه اپ‌نويس در شرايطي كه بداند اپليكيشني كه مي‌سازد ادامه‌دار ميباشد ساختار قابل بسطي هم صحيح مي‌نمايد . در واقع سنگ‌ سازه را طوري مي گذارد كه تا يك‌سال آينده هم بتواند رشد عمل نمايد. به اين ترتيب چنين اپليكيشني برهه زماني بيشتري هم مورد نياز داراست و به تبع آن هزينه بيشتر ي هم مي خواهد.

م


برچسب: طراحي اپليكيشن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۱۵:۵۷ توسط:حامد موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :